Sezóna Moravskotřebovských žaček 2018/2019

Začneme nejmenšími, které nám udělali velikou radost. S naší přípravkou hrajeme Trojkový volejbal, s technickými údery a spodním podáním, tak abychom se naučili hrát a zatím ne vyhrávat. Hraje se celou sezónu turnajově, s pády a postupy mezi jednotlivými skupinami za účasti 54 družstev Olomouckého kraje. Poslední kola jsme odehráli v nejlepší A skupině a skončili jsme celkově na krásném osmém místě.  Jednou jsme ve volném termínu zkusili účast na Barevném volejbalu v Pardubickém kraji, hráli jsme „modrý“ určený pro sedmou třídu a naše páťačky vybojovali bronzové medaile!

Před sezónou jsme vybudovali družstvo mladších žaček. S týmem nově vytvořeným během srpnového soustředění systémem „vhození do vody“ jsme po měsíčním tréninku nastoupili do krajské soutěže Olomouckého kraje. Kvalifikaci děvčata zvládla velmi dobře a téměř polovinu soutěže jsme odehráli v druhé nejlepší B skupině. Tato soutěž se hraje také turnajově. Jedním zaváháním jsme propadli do skupiny C a už jsme nedokázali porazit všechny soupeře a vrátit se zpět do skupiny B. Bohužel, tak jak je v Moravské Třebové zvykem, jsme víc než polovinu sezony odjezdili v 7 hráčkách. Dvě kola dokonce v šesti !!! -v sezóně 3 úrazy ze školního tělocviku…  Navzdory všemu můžeme říct  Světe div se – děvčata obsadila v konečném účtování velmi slušné deváté místo.  Holky překvapily klidem – poprvé ve velkých halách, kde se hraje najednou na více hřištích, proti mnohem zkušenějším soupeřům, a výbornou partou. Přesně plnily pokyny trenérů. Velký vklad do budoucna!

V kategorii starší žačky díky odchodům do škol a jiných oddílů jsme zůstali před přihlášením soutěží v šesti hráčkách. Víc hráček nebylo. Nakonec východiskem bylo vzít jednu hostující juniorku a přeskočit kategorie až do juniorek a obehrát se na další sezónu. To se nám povedlo. Přihlásili jsme krajskou soutěž juniorek Olomouckého kraje. Holky odehrály velmi slušné zápasy, ani jeden nebyl „rozdílem třídy“. Z 24 zápasů jsme 5 vyhráli, dvakrát tiebreak, zbytek prohry. Poslední místo. Standardně v šesti hráčkách, úzký kádr a zdravotní problém nahrávačky trvající celou sezónu. Zbývající hráčky dřely. Pro naše věkově starší žačky super, účel splněn.

Na závěr sezóny jsme opět využili pozvání na mezinárodní volejbalový turnaj v Bílovci, který má více než 20-letou tradici. Z českých družstev se tradičně účastní výběry KCM, které mají tento turnaj jako přípravný na za 14 dní probíhající turnaj KCM. Turnaj je třídenní, v letošním roce opět za účasti družstev z Polska, Slovenska a Belgie. V různých zemích jsou různé věkové kategorie i herní systémy. Potkali jsme se tedy se staršími hráčkami i s družstvy s povoleným už v této kategorii startem liber. Jeli jsme v osmi hráčkách, proti nám nastupovali výběry s 12 -16 hráčkami. Za celý turnaj jsme utrpěli 2 prohry (jednu dle trenérů ostudnou a jednu zbytečnou – prostě sobotní ráno se nám těžce nepovedlo), jinak děvčata předvedla to, co mají nahráno, a ukázala, že Moravská Třebová má na turnaji svoje místo. Tentokrát přijelo méně družstev než vloni (24) a tak v mezinárodní konkurenci 8. místo z 18 družstev. Klíč turnaje trestal každou porážku…Všechna družstva dostala dárkové balíčky města s upomínkovými předměty Moravské Třebové – děkujeme za ně! Město vzorně reprezentovali: Adéla Daulová, Lea Grundová, Terka Kolářová, Laura Kubínová, Natálie Jánská, Eliška Millonigová, Nikča Oyelakin a Peťa Podhorná.

Poslali jsme 3 holky do výběru KCM starších žaček Pardubického kraje. Výběrem prošly a na hrách IX. Letní olympiády dětí a mládeže 2019 v Liberci Slovan Moravská Třebová reprezentovaly hráčky Terka Kolářová a Natálie Jánská. Poprvé v historii v dívčí složce výběr Pardubického kraje přivezl medaile a to hned stříbrné! Terka Kolářová byla navíc vyhlášena nejlépe podávající hráčkou Olympiády!

Po tristní situaci s rozhodčími v Pardubickém kraji jsme poslali 3 holky a 2 kluky na školení rozhodčích, které proběhlo v květnu na turnaji v Lupenici. V pátek teorie, v sobotu praxe. Všichni úspěšně absolvovali.

Již tradiční je pro nás předsezónní soustředění koncem srpna v Písečné, kdy nám všechny složky v obci vytvoří vždy super podmínky na přípravu. Letos máme přihlášených více jak 40 zájemců.

Scházíme se všichni před i v průběhu sezóny i s rodiči, komunikujeme, slavíme úspěchy i prohry. Taková příprava volejbalových venkovních kurtů na sezónu je pro nás v tomto počtu „malina“, kterou společně se správcem hravě zvládneme.

V letošním roce nás ocenilo Město Moravská Třebová jako trenéry, moc si toho považujeme a zároveň je to závazek do budoucna.

Plány pro nadcházející sezónu:

Trojkový volejbal s přípravkou bude pokračovat samozřejmě. Díky pomoci rodičů máme partu nejmenších „Chipmánků“ se kterými se chceme také vrhnout do soutěže, už teď si za přístup v tréninku zaslouží přejmenování na „Divoké kočky“J.

Mladší žačky ukázaly, že se ve své kategorii v perfektní partě poperou úplně v pohodě s kýmkoliv i v další sezóně.

Největší zklamání je pro nás náhlá změna věkových kategorií (kromě juniorek), kterou na poslední chvíli prosadilo vedení Volejbalového Svazu z důvodu sjednocení kategorií pro reprezentaci. Celoroční práce s přípravou starších žaček na nadcházející sezónu, kde jsme rok trénovali na doplnění této kategorie a kde si mohli zase sáhnout na medaile v soutěži a chtěli jsme jet i Český pohár, je vniveč. Obouchaný a připravený holky jedním rozhodnutím starší žačky hrát nemohou …

Chceme ale hrát více, než tuto sezónu v juniorkách, tedy plánujeme přihlášení dvou krajů ve vyšší věkové kategorii (kadetky, juniorky) a celorepublikovou soutěž Český pohár kadetek a juniorek.

 

Provádíme celoroční nábor děvčat v kategoriích Přípravka, Mladší žačky, Starší žačky, Kadetky, Juniorky, informace na tel. 775 93 93 74 Ing. Richard Adam, 775 93 93 67 Ing. Marie Adamová, 605 57 19 59 Mgr. Lucie Krajčiová.

 

Richard a Majka Adamovi

Mohlo by se vám líbit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>