Sezóna Moravskotřebovských žaček 2019/2020

Tato sezóna byla bohužel poznamenána posunem věkových kategorií děvčat a pandemií, která nám sezónu výrazně zkrátila.

Začneme nejmenšími, které nám stále dělají jenom radost. S naší přípravkou hrajeme trojkový volejbal – volejbal s technickými údery a spodním podáním, tak abychom se naučili hrát, zvládnout základní herní činnosti, prioritou této soutěže není vyhrávat. Hraje se od listopadu, celou sezónu turnajově, s pády a postupy mezi jednotlivými skupinami. Kvůli pandemii byla soutěž ukončena předčasně, tím jsme přišli o cenné herní zkušenosti. Celkově se této soutěže účastnilo 54 družstev nejen z Olomouckého kraje. Umístění družstva Moravská Třebová „A“  – 46. místo, moravskotřebovské družstvo B obsadilo 31. místo, což není vůbec špatné. Jen tak dál. Tato soutěž bude hlavní i pro příští sezónu, přidáme pro nejmenší soutěž v přehazované a věkově nejstarší hráčky si již zkusí šestkový volejbal v kategorii mladších žaček. Tato děvčata musí hra hlavně bavit a musí mít radost ze hry. Snad se nám to daří, na výsledky je času dost :-).  Herní výpadek byl částečně nahrazen účastí na velkém turnaji v Zábřehu, kde jsme nasadili všechny hráčky. Družstvu ve složení Veronika Kasalová, Laura Kubínová a Simona Pálková se podařilo v konkurenci  chlapeckých a smíšených družstev uhrát první místo.

Družstvo starších žaček zastihl vynucený konec soutěže v začátku nácviku herních kombinací. Na začátku sezony část rodičů neměla zájem o účast v Českém poháru a tak jsme prošli poprvé sezónu bez tolik potřebné zápasové zátěže. Navíc tuto kategorii  pro příští sezónu opouštíme z důvodu malého počtu hráček. Herní manko a chybějící vyhranost se projevila i v závěrečném červnovém turnaji v Žichlínku, kde jsme v konkurenci okolních týmů obsadili 8. místo. V nedohrané krajské soutěži Olomouckého kraje obsadila děvčata 9. místo z celkového počtu 18 týmů. Pro příští sezónu se nabízí této partě reálně pouze kadetská soutěž Pardubického kraje. Závěr soutěže jako každý rok očekáváme v termínově posunutém mezinárodním turnaji v severomoravském Bílovci.

U nejstarších je třeba poděkovat všem našim chlapcům, kteří pouze trénují a nehrají žádnou soutěž a Monče s Gabčou, kteří pomáhají, jak se dá a dělají velmi potřebný sparing mladším hráčkám. Pro příští sezónu chceme tuto partu přihlásit do Svitavské městské antukové ligy.

Rozjezd nadcházející sezóny zahájíme tradičně v srpnu týdenním soustředěním v Písečné a účastí na několika turnajích ,poté se budeme se soupeřkami prát v následujících kategoriích:

V Pardubickém kraji  – Přehazovaná, krajský přebor trojky dívky 1, krajský přebor trojky dívky 2, kadetky – Pardubický kraj

V Olomouckém kraji si zahrajeme pohár trojic a soutěž mladších žákyň.

 

Provádíme celoroční nábor děvčat ve všech  kategoriích Přípravka, Mladší žačky, Starší žačky, Kadetky, Juniorky, informace na tel. 775 93 93 74 Ing. Richard Adam, 775 93 93 67 Ing. Marie Adamová, 605 57 19 59 Mgr. Lucie Krajčiová.

 

Majka a Richard Adamovi

Mohlo by se vám líbit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>