Účast na Českých pohárech – žačky Mor. Třebová

Účast na Českých pohárech – žačky Moravská Třebová.

O posledním zářijovém víkendu jsme prošli kvalifikací Českého poháru kadetek a juniorek ve velké sportovní hale Slavie Hradec Králové s šesti kurty. Tuto soutěž jsme přihlásili jako formu přípravy na naši letošní elitní soutěž – Český pohár starších žaček. Šli jsme do každého zápasu s tím, že každá výměna je pro nás plus. Máme v družstvu i mladší žákyně, tedy rozdíl dvou až tří kategorií. Postupně jsme se potkali s družstvy Slavia Hradec Králové kadetky i juniorky, S.G.Česká Třebová, VO TJ Lanškroun a Junior Brno. A abychom nepsali jen hezké články, musíme si přiznat, že jsme dostali pěkně na frak. Odhalili se nedostatky hlavně na příjmu podání a pomalém přesunu blokařek. Sice jsme dvakrát sahali po vítězství v setu, ale nakonec nám zůstává po kvalifikaci poslední, třetí sedmička. Reprezentovaly hráčky: Cápalová Monika, Dopitová Anežka, Kolářová Tereza, Jánská Natka, Millonigová Eliška, Pálková Gabča, Podhorná Péťa, Sekaninová Hana a Vágnerová Míša.

O to víc jsme se těšili na Český pohár starších žaček, kde jsme očekávali zúročení několikaleté práce a spousty odehraných zápasů. Víkend 14-15.10. 2017 nám přisoudil kvalifikační los do sportovní haly v Uherském Hradišti, kde jsme strávili krásný letní víkend. Postupně jsme narazili na družstva VK Litomyšl, TJ Junior Brno, VK UP Olomouc, VK Znojmo, TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště a VK Agel Prostějov. Výsledek 2 výhry, 2 prohry a 2 prohry v tiebreaku jsou pro nás velkým zklamáním. Sice jsme zlepšili příjem, ale k chybám na bloku se přidal velmi nevýrazný útok a to nás odsunulo také do třetí sedmičky, ze které bude velmi těžký postup po sloučení celků z Čech a Moravy. Poděkování patří rodičům, kteří zajistili dopravu a poctivě oba dny fandili. Velké díky! Reprezentovaly hráčky:  Dopitová Anežka, Kolářová Tereza, Jánská Natka,  Millonigová Eliška, Podhorná Péťa, Škrabalová Kája, Tylšarová Verča a Vágnerová Míša.

Tak jedinou dobrou zprávou jsou úspěchy mladších žaček, které po výborné kvalifikaci zatím stále drží umístění v nejlepší čtyřčlenné skupině Olomouckého kraje, kdy v posledním kole podlehly těsně pouze družstvu VK Agel Prostějov a udržely se tak na druhém místě. A nesmíme zapomenout na naši přípravku, která ovládla na domácí palubovce skupinu E a postupuje výše. I tady moc děkujeme za pomoc rodičů při celé organizaci turnaje!

 

Trenéři Richard a Majka Adamovi

Mohlo by se vám líbit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>