Zahájení sezóny 2018/19 a pozvánka na víkend žaček Moravská Třebová

Zahájení sezóny 2018/19 a pozvánka na víkend žaček Moravská Třebová

Víkend 22. – 23.září znamenal pro nás a naše svěřenkyně volejbalový rozjezd ve dvou kategoriích.

Partu starších žaček jsme museli doplnit o jednu hostující juniorku, aby nás vůbec bylo dost na soutěžní období, tedy volba pro přihlášení soutěže byla pro letošní rok jasná – soutěž juniorek Olomouckého kraje. Sice některá děvčata přeskakují dvě kategorie, ale jsou po loňské sezóně natolik vyhraná, že není důvod pochybovat, že by soutěž nezvládla.

Tato soutěž se hraje jako dvojzápas na tři vítězné sety v jednom dni. Na začátek nám los přisoudil hráčky týmu Volejbal Přerov v jejich hale. Všechny hráčky základní šestky Přerova měly parametry, o jakých se nám může jenom zdát, ke 190 cm moc nechybělo ani jedné z nich. S tím jsme ale do soutěže šli. Hned na první zápas s námi bohužel nemohly jet dvě hráčky základní šestky a tak sestavu zachránila mladší žačka. To už byl velký rozdíl a když připočteme, že 3 naše hráčky podávaly spodem, byl výprask očekáván. Nakonec se děvčata slušně porvala. Velký rozdíl byl právě na podání, kde jsme hodně ztráceli a navíc jsme útočili jen ve dvou hráčkách – tak nakonec jen první vyhraný set v této soutěži. Nicméně jsme velmi spokojeni s úrovní této soutěže, hrál se útočný, smečovaný volejbal, určitě holky velmi posune dál a v plné sestavě očekáváme vítězství.

S mladšími žačkami jsme na kvalifikaci odjeli nasát atmosféru nově otevřeného Národního sportovního centra v Prostějově. Nově vytvořená parta hráček, z nichž většina začala s volejbalem až soustředěním na konci letošního srpna, velmi příjemně překvapila. Ve skupině jsme dostali i smečující soupeřky. Naše hráčky, většina hrající úplně poprvé ve velké hale a úplně poprvé šestkový volejbal, navíc proti kvalitním soupeřkám a s rozhodčím, se vůbec nebála a stále sebevědomě a s úsměvem uhrála v kvalifikaci skupinu B, tedy druhá nejlepší čtveřice. Napoprvé super úspěch! Navíc se rýsuje možnost po sezóně doplnit a znovu rozjet starší žačky, protože děvčata jsou velmi šikovná.

Na zahájení čekají naše nejmenší – volejbalová přípravka, která se zdatně pere s míčem na trénincích a naskočí v prosinci do trojkového volejbalu Olomouckého kraje.

Po kritickém konci sezóny máme díky rodičům, kteří pomohli s náborem, opět dvě plná hřiště hráček a naše tréninky na gymplu jsou slyšet až ven. Kdo chce přijít se třeba jen podívat, je vítán. Bereme a hrajeme teď už všechny věkové kategorie.

Tento víkend můžete přijít povzbudit naše hráčky na gympl, máme pořadatelství v sobotu 6.10. (juniorky dvojzápas od 10:00 a 13:00 hod) i neděli 7.10. ( mladší žačky od 9:00 hod turnajově celý den).

Richard a Majka Adamovi

Mohlo by se vám líbit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>